/
Wiedza

Artykuły i porady o rekuperacji

Najlepsze w Polsce źródło wiedzy o rekuperacji – porady dotyczące zakupów i użytkowania, aktualności, ciekawostki.

Polecane

Artykuły

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji.

Porady

Tutaj znajdziesz praktyczne porady związane z wentylacją mechaniczną.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rekuperacji i odpowiedzi

Czy okap kuchenny współpracuje z rekuperatorem/systemem rekuperacji?

Okap kuchenny powinien mieć oddzielną instalację. Nie należy podłączać się do instalacji rekuperacji. Skraca to żywotność wymiennika, częściej trzeba wymieniać filtry, zabrudzeniu ulegają również przewody wentylacyjne.
Więcej

Jak często wymieniać filtry w rekuperatorze?

Filtry należy zmieniać 1 – 2 razy w roku. Jednak zachęcamy do sprawdzenia co jakiś czas filtra i przetarcia go wilgotną szmatką, co pozwoli wydłużyć czas jego eksploatacji. 

Więcej

W jakim pomieszczeniu zainstalować rekuperator?

Rekuperator powinien być zainstalowany w pomieszczeniu suchym, o temperaturze dodatniej. Najczęściej rekuperator montowany jest na izolowanym poddaszu, w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu.
Więcej

Na jakim etapie budowy należy zaprojektować rekuperację?

Projekt należy wykonać przed rozpoczęciem prac budowlanych. Pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów inwestycji np. poprzez eliminacje kominów wentylacyjnych, wykonanie otworów montażowych.
Więcej

Czym różni się wymiennik entalpiczny od standardowego wymiennika?

Wymiennik entalpiczny oprócz odzysku energii, tak jak w standardowym wymienniku, zapewnia przekazanie części wilgoci z powietrza wywiewanego z budynku do powietrza nawiewanego. Na wymienniku nie dochodzi do skraplania, występuje bezpośrednie przekazanie cząsteczek pary wodnej wraz z zawartą w nich energią.
Więcej

Wycena Rekuperacji

Planujesz inwestycję w rekuperację i chcesz dowiedzieć się ile to będzie kosztować? Nie ma problemu! Wybierz jedną z opcji i poznaj koszty.

Poznasz cenę w ciągu kilku chwil. Wprowadzisz informacje o swoim budynku i od razu poznasz szacowaną cenę.

Prześlij nam projekt swojego budynku, opisz nam swoje wymagania, a nasz doradca w ciągu 24 godzin(w dni robocze), przedstawi Ci kalkulację.

ciasteczko

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie między innymi do celów statystycznych. Przejdź do naszej polityki prywatności aby dowiedzieć się więcej. Polityka prywatności