/
/
Rekuperacja dla alergika

Rekuperacja dla alergika

rekuperacja alergia
Rekuper
Rekuper

Systemy rekuperacji - wentylacji mechanicznej

Czy rekuperacja jest dobra przy alergii?

Każdy borykający się z problemem alergii, zastanawia się nad odpowiedzią nad tym pytaniem – Czy kiedy zamontuje w swoim domu system rekuperacji, pozbędę się przykrych dolegliwości na czas, kiedy przebywam wewnątrz? – W dalszej części tego artykułu postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i wyjaśnić ten temat.

Jakość powietrza a wentylacja

W większości pomieszczeń w jakich przebywamy, w pracy, szkole, a nawet w budynkach mieszkalnych, jakość powietrza pozostawia często wiele do życzenia, jest zbyt wilgotne, zanieczyszczone, albo najzwyczajniej mamy wrażenie, że jest go za mało, że nie ma czym oddychać. W takich warunkach, dla osób borykających się z alergią, przebywanie jest uciążliwe. Aby zapewnić lepszą jakość powietrza, wykorzystywane są dwa rodzaje wentylacji, klasyczna grawitacyjna, albo mechaniczna, najczęściej jeszcze z odzyskiem ciepła.

Wentylacja mechaniczna

Zwróćmy uwagę na to jak działa Rekuperacja. Rekuperator poprzez czerpnie pobiera powietrze z zewnątrz, przechodzi ono przez filtr znajdujący się w centrali, który ma za zadanie zatrzymać wszystkie zanieczyszczenia, oraz alergeny, nie pozwalając dostać się im do środka. Następnie po przejściu przez rekuperator, powietrze rozprowadzane jest dalej po wszystkich pomieszczeniach. Należy tutaj podkreślić, że ważne jest tutaj użycie odpowiednich przewodów, zapewniających, że kurz nie będzie się w nich gromadził.

Pamiętajmy, że przy zastosowaniu rekuperacji, nie ma potrzeby otwierania okien, dla zapewnienia świeżego powietrza, ponieważ wystarczająca jego ilość przechodzi przez rekuperator i jego filtry, w związku z tym nie zachodzi obawa o to, że alergeny dostaną się z zewnątrz przez okna.

Wywiewanie powietrza

Po dostarczeniu świeżego powietrza, za pomocą wywiewów, powietrze jest odbierane i wyrzucane na zewnątrz. Aby usuwać z pomieszczeń wszystkie nieczystości, wilgoć, wirusy, bakterie, alergeny, oraz związki chemiczne emitowane, przez wszystkie elementy w naszym obiekcie, oraz środki czyszczące, wywiewanie powietrza odgrywa równie istotną rolę, jak jego nawiewanie.

Aby ten proces przebiegał zgodnie z oczekiwaniami, bilans powietrza musi zostać właściwie obliczony, czyli dla wszystkich pomieszczeń wymagana jest odpowiednia ilość nawiewanego powietrza, oraz powietrza z nich wywiewanego. Do tego projektując umiejscowienie poszczególnych elementów rekuperacji, niezwykle istotne jest właściwe ich umiejscowienie, aby świeże powietrze miało możliwość rozejść się po wszystkich pomieszczeniach, zanim zostanie z nich odebrane. Dlatego zadanie projektowania wentylacji mechanicznej warto polecić osobie, która ma duże doświadczenie w tym zakresie. Zobacz polecane przez nas wykonanie projektu.

Rekuperacja a alergia

W związku z powyższym, w pomieszczeniach gdzie zamontowany został system rekuperacji, każdy kto boryka się z problemem alergii odczuje znaczną różnice. Wentylacja mechaniczna w przypadku tych osób jest jedynym sposobem na zapewnienie komfortu oddychania w budynku. Jednak nie tylko alergicy, ale i każda osoba odczuje różnicę przebywając w takim budynku, w stosunku do takiego, w którym została zastosowana tylko klasyczna wentylacja grawitacyjna, która nie zapewni nawet w połowie takiego efektu.

Wycena Rekuperacji

Planujesz inwestycję w rekuperację i chcesz dowiedzieć się ile to będzie kosztować? Nie ma problemu! Wybierz jedną z opcji i poznaj koszty.

Poznasz cenę w ciągu kilku chwil. Wprowadzisz informacje o swoim budynku i od razu poznasz szacowaną cenę.

Prześlij nam projekt swojego budynku, opisz nam swoje wymagania, a nasz doradca w ciągu 24 godzin(w dni robocze), przedstawi Ci kalkulację.

ciasteczko

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie między innymi do celów statystycznych. Przejdź do naszej polityki prywatności aby dowiedzieć się więcej. Polityka prywatności