/
Projekt rekuperacji

Projekt rekuperacji Wrocław

Świadczymy usługi w całej Polsce

Darmowy projekt przy zakupie

Zamów u nas wykonanie projektu rekuperacji dla Twojego budynku, a w ciągu 72 godzin będzie gotowy. Cena wykonania projektu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to 200 zł netto, jednak gdy dokonasz u nas zamówienia na system rekuperacji z projektu, odejmiemy tę kwotę od wartości Twojego zamówienia.

w 4 prostych krokach

Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Prześlij nam projekt budynku, a nasz ekspert od projektów rekuperacji wykona dla Ciebie dokładny projekt rekuperacji, który zawiera: bilans powietrza, rysunek techniczny do montażu i rozmieszczenia elementów, oraz zestawienie materiałowe.

Projekt Budynku

Jedyne czego potrzebujemy to projekt budynku w którym zamierzasz zamontować system rekuperacji.

Projektowanie

Na tym etapie ekspert nanosi system rekuperacji na przesłany przez Ciebie projekt, napisze zestawienie materiałowe, oraz cenę.

Gotowe

W ciągu 72 godzin Twój projekt jest gotowy. Teraz możesz zamówić elementy, które będą potrzebne do zainstalowania rekuperacji w Twoim budynku.

Darmowa Dostawa

Średnio do 48 godzin, od złożenia zamówienia, dostarczymy towar pod wskazany adres w Polsce, całkowicie za darmo.

Masz pytania, potrzebujesz pomocy?

Nasi eksperci chętnie pomogą w każdej kwesti

Pon. – Pt. 9-17

Darmowy przegląd!

Samodzielny montaż rekuperacji?

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielny montaż,  ze względu na ograniczenie kosztów.

Dla takich klientów przygotowaliśmy specjalną propozycje – Po zamontowaniu przez klienta wszystkich elementów rekuperacji w sowim domu, nasz ekspert może przyjechać i sprawdzić, czy wszystko działa tak jak należy: czy nie ma spadków ciśnienia, czy elementy zostały właściwie umieszczone, zaizolowane i uszczelnione, czy rekuperator, jest właściwie zamontowany itd. Na koniec nasz specjalista wyda dokument, potwierdzający, że wszystko zostało wykonane właściwie.

A to wszystko w cenie zamówionych u nas Towarów!

Zamów dobry

Projekt wentylacji mechanicznej dla domu jednorodzinnego, mieszkania i nie tylko.

Nie ważne czy szukasz projektu wentylacji mechanicznej dla domu jednorodzinnego, budynku biurowego, czy inwestycji deweloperskiej, wartości odpowiednio wykonanego projektu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie da się przecenić, to projekt będzie warunkował, rozmieszczenie poszczególnych elementów w Twoim budynku, co ma przełożyć się na to, żeby rekuperacja spełniała założoną funkcję. 

Jednak samo rozmieszczenie, to nie wszystko. Kolejnym ważnym elementem, o którym niektórym projektantom zdarza się zapomnieć, jest bilans powietrza. Jeśli nie zostanie poprawie obliczony, pełny potencjał rekuperacji nie zostanie osiągnięty.

W projekcie znajdzie się również sposób prowadzenia i średnica kanałów wentylacyjnych, obliczenie bilansu powietrza, umiejscowienie rekuperatora, czerpni, wyrzutni, elementów nawiewnych i wywiewnych, parametry centrali wentylacyjnej.

Mówiąc o projekcie rekuperacji należy wspomnieć o zestawieniu materiałów, dzięki któremu będziemy mogli zamówić dokładnie to czego nam potrzeba, nie mniej, nie więcej.

Jaka jest cena rekuperacji?

Darmowa wycena rekuperacji

Normalnym jest, że przy takiej inwestycji liczy się cena. Dlatego przygotowaliśmy możliwość skorzystania z całkowicie darmowej wyceny na system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. 

Dzięki temu możesz poznać spodziewaną listę wymaganych materiałów, centralę wentylacyjną odpowiedniej do Twojego budynku, oraz koszt. 

Wycena rekuperacji

Dlaczego zamówić projekt wentylacji mechanicznej u nas?

Doświadczenie

Posiadamy ponad 10 letnie doświadczenie związanie z projektowaniem, montowaniem i sprzedażą systemów wentylacji mechanicznej.  

Projekt od eksperta

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu naszego eksperta w tworzeniu projektów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, masz pewność, że system zostanie rozmieszczony poprawnie, a bilans powietrza dla całego budynku będzie właściwy. 

Dokładny szacunek

Często zdarza się, że zostaje przeszacowana, albo niedoszacowana ilość/długość wymaganych elementów, co powoduje dodatkowe koszty. Z nami taka sytuacja nie będzie miała miejsca!

Projekt rekuperacji za darmo

Tylko u nas dostaniesz darmowy projekt systemu wentylacji mechanicznej. Jest to koszt 200 zł netto, ale wystarczy, że zamówisz elementy z projektu w naszym sklepie, a odejmiemy tą wartość od Twojego zamówienia. 

Dobry projekt rekuperacji zawiera:

Projekt rekuperacji dla każdego obiektu:

Projekt rekuperacji dla domu jednorodzinnego:

Decydując się na rekuperację w domu jednorodzinnym oczekujemy jak najwyższego odzysku ciepła, czyli oszczędności na ogrzewaniu, oraz oczywiście świeżego powietrza. 

Przy projektowaniu rekuperacji domu jednorodzinnego, aby osiągnąć zamierzony efekt, niezmiernie ważny jest dobór odpowiedniej centrali wentylacyjnej, oraz właściwe zaplanowanie rozmieszczenia całej instalacji w budynku. W tym zakresie często klienci mają też własne uwagi, dlatego projektant musi wziąć je pod uwagę.

Ile trwa wykonanie projektu rekuperacji?

Rozumiemy, że czas odgrywa często dużą rolę i inwestor nie może sobie pozwolić na dłuższy czas oczekiwania. Dlatego dokładamy wszelkich starań by projekt wentylacji mechanicznej był gotowy jak najszybciej to tylko możliwe, a zajmuje nam to do 72 godzin w dni robocze. Postawiliśmy na błyskawiczne realizacje zleceń, nie zapominając o wysokiej jakości wykonywanych projektów i odpowiednim wsparciu klienta w tym zakresie.

Czego potrzebuje do wykonania projektu wentylacji mechanicznej?

Do wykonania projektu rekuperacji wymagany jest tylko projekt obiektu ze wskazaną północną stroną. Wskazanie tego kierunku jest istotne, ponieważ najczęściej czerpnie i wyrzutnie powietrza instaluje się właśnie po północnej stronie obiektu, chociaż nie jest to obowiązkowe.

Należy się również zastanowić nad tym, w którym pomieszczeniu ma znajdować się centrala wentylacyjna, czy będzie stała na podłodze, a może zostanie przymocowana do ściany, albo sufitu, wybór należy do inwestora. Najlepszymi pomieszczeniami do zamontowania rekuperatora oczywiście jest piwnica, kotłowania, poddasze. W tym zakresie można również zdać się na doświadczenie projektanta, który na bazie doświadczenia będzie w stanie wskazać najlepsze miejsce do umiejscowienia jednostki i udzielić rad z tym związanych.

Kolejna istotna informacja dla osoby projektującej rekuperację, to czy rozprowadzenie instalacji ma być na posadzce piętra/poddasza, czy w strefie sufitu podwieszanego. W przypadku poddasza nieużytkowego, można instalację zostawić odsłoniętą, albo zalać w posadzce. W tym miejscu warto podkreślić, że oferowane przez nas produkty posiadają certyfikaty i spełniają normy wytrzymałości, aby nadawały się do „zalewania” w posadzce, jest to bardzo istotne.

Lokalizacja centrali wentylacyjnej

Rekuperator powinien zostać umieszczony w pomieszczeniu, w którym temperatura minimalna w ciągu całego roku nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza, warto też aby pomieszczenie to było izolowane. Dzięki temu powietrze nawiewne nie jest dodatkowo wychładzane zimą, ani nagrzewane latem. Dostęp do jednostki musi być łatwy, aby umożliwić wymianę filtrów i serwis. Rekuperator powinien zostać podłączony do instalacji kanalizacyjnej przez syfon umożliwiający odprowadzanie skroplin. Jednak jeśli posiadamy jednostkę z wymiennikiem entalpicznym, który odzyskuje ok. 60% wilgoci z pomieszczeń, tych skroplin jest tak mało, że można nawet pozwolić sobie na pozostawienie syfonu niezabezpieczonego.

Lokalizacja anemostatów nawiewnych i wywiewnych

Istnieją tutaj pewne wytyczne, których należy się trzymać w przypadku montowania anemostatów.
Przede wszystkim anemostat nawiewny i wywiewny muszą być zamontowane minimum 3 metry od siebie i powinny być oddalone od ściany o minimum 80cm.
Anemostat nawiewny powinien znajdować się jak najdalej od wejścia do pomieszczenia, aby świeże powietrze, które wyrzuca, mogło rozejść się po cały pomieszczeniu zanim z niego uleci.

Zła instalacja tych elementów może spowodować nieprawidłowy przepływ powietrza, przez co system rekuperacji nie spełni w 100% swojego zadania.

Umiejscowienie czerpni i wyrzutni

Doświadczony projektant rekuperacji wie, że minimalna odległość, między tymi dwoma elementami systemu wentylacji mechanicznej, nie powinna być mniejsza niż 3m. Dzięki temu powietrze pobierane do budynku nie będzie mieszać się z zanieczyszczonym, które wyrzucamy z budynku.

Czerpnię powietrza należy zlokalizować w takim punkcie, aby zabezpieczyć ją przed opadami atmosferycznymi, oraz umożliwić pobieranie jak najczystszego powietrza w danych warunkach. Najczęściej umiejscowienie czerpni jest po stronie północnej, by w sezonie letnim pobierać do budynku, możliwie jak najchłodniejsze powietrze. W przypadku czerpni ważne jest jeszcze by została umieszczona minimum 2 metry nad ziemią, by nie zaciągała brudnego powietrza do obiektu. Pamiętajmy również o tym, żeby czerpnia została zamontowana minimum 8m, od miejsc postoju więcej niż 20 samochodów, ulicy, miejsca gromadzenia odpadów, wywiewek kanalizacyjnych oraz innych źródeł zanieczyszczenia powietrza.

W przypadku wyrzutni jest dużo mniej wytycznych, które musimy spełniać, ponieważ tutaj powietrze jest tylko wyrzucane na zewnątrz. Jeśli d kierunku wyrzucanego powietrza znajduje się jakiś budynek, jego ściana z oknami nie może znajdować się bliżej niż o 10m, bez okien 8 metrów. Okna które znajdują się w tej samej ścianie co wyrzutnia, nie powinny być bliżej niż 2 metry.

Prowadzenie przewodów i instalacji

Przewody w instalacji wentylacji mechanicznej powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby nie pojawiały się żadne zagięcia i załamania, dopuszczalne są tylko lekkie łuki. Zależy nam na jak najswobodniejszym przepływie powietrza, aby nie obciążać dodatkowo jednostki i umożliwić łatwe czyszczenie systemu, kiedy będzie to konieczne.

Projekt rekuperacji Wrocław - FAQ

Ile trwa wykonanie projektu?

Czas jaki potrzebny jest naszemu projektantowi na wykonanie projektu rekuperacji w Twoim budynku, to do 72 godzin w dni robocze.

Więcej

Co muszę mieć, aby został wykonany dla mnie projekt?

Do wykonania projektu potrzebujemy tylko projektu budynku, w którym ma zostać zainstalowany system rekuperacji.

Więcej

Co zawiera projekt?

Projekt zawiera: bilans powietrza, rysunek techniczny do montażu i rozmieszczenia elementów, oraz zestawienie materiałowe.

Więcej

Jak zostanie odliczona kwota projektu od zamówienia?

Po wykonaniu projektu otrzymasz kod zniżkowy, który można wykorzystać przy składaniu zamówienia.

Więcej

Czy bilans powietrza jest ważny?

Tak, bilans powietrza jest bardzo istotny jeśli chodzi o projektowanie systemu rekuperacji. Ilość pobieranego powietrza z budynku musi równać się ilości powietrza wyrzucanego, tylko wtedy system będzie dobrze spełniać swoją funkcję. 

Więcej

Szybka wycena co zawiera?

Sporządzona przez nas szybka wycena szacowaną listę materiałów, odpowiedni dla Twojego budynku rekuperator, oraz przewidywaną cenę +/- 1 tys. zł.  

Więcej

Projekt rekuperacji w użytkowanym już budynku.

Jesteśmy w stanie stworzyć projekt rekuperacji dla każdego budynku, którego projekt zostanie nam wysłany. 

Więcej

Szybka wycena jest darmowa?

Tak, szybka wycena jest całkowicie darmowa i nie pobieramy za nią opłat.

Więcej

Wycena Rekuperacji

Planujesz inwestycję w rekuperację i chcesz dowiedzieć się ile to będzie kosztować? Nie ma problemu! Wybierz jedną z opcji i poznaj koszty.

Poznasz cenę w ciągu kilku chwil. Wprowadzisz informacje o swoim budynku i od razu poznasz szacowaną cenę.

Prześlij nam projekt swojego budynku, opisz nam swoje wymagania, a nasz doradca w ciągu 24 godzin(w dni robocze), przedstawi Ci kalkulację.

ciasteczko

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie między innymi do celów statystycznych. Przejdź do naszej polityki prywatności aby dowiedzieć się więcej. Polityka prywatności