/
/
Jak często wymieniać filtr w rekuperatorze?

Jak często wymieniać filtr w rekuperatorze?

Jak często wymieniać filtr?
Rekuper
Rekuper

Systemy rekuperacji - wentylacji mechanicznej

Filtry w rekuperatorze, dlaczego tak istotne?

Filtry w naszej jednostce wentylacyjnej pełnią wyjątkowo istotną rolę, to od nich zależeć będzie czystość powietrza, jakie dostaje się do naszego budynku, a przecież o to właśnie chodzi, aby było ono jak najczystsze. Odpowiedzi na to pytanie nie zawsze są jednakowe, w związku z tym postaramy się udzielić odpowiedzi, która nie pozostawi wątpliwości, oraz przekażemy jak ocenić, czy filtr jest już zabrudzony.

Częstotliwość wymiany filtrów w rekuperatorze.

Producenci zazwyczaj zalecają wymianę filtrów co 4, albo 6 miesięcy, jednak nie w każdym przypadku będzie wyglądało to tak samo. Wspomniane filtry powinny zostać wymienione, przede wszystkim nie po czasie jaki wskazany jest przez producenta, a w momencie, kiedy zostanie zabrudzony i nie będzie już zdatny do dalszego użytku. Może to być 3 miesiące, a może 6 miesięcy, w zależności od tego gdzie usytuowany jest nasz budynek.

Od czego zależy zabrudzenie filtrów?

Najważniejszym czynnikiem, który na to wpływa jest to w jakim środowisku znajduje się nasz obiekt, czy powietrze w otoczeniu, jest raczej czyste, jak np. w domku zlokalizowanym na wsi, gdzie otacza nas tylko zieleń, czy przy zatłoczonej ulicy, gdzie dziennie przejeżdża tysiące samochodów. W tym pierwszym przypadku, filtr zabrudzi się dużo wolniej i prawdopodobnie, wytrzyma 6miesęcy.

Skąd mam wiedzieć, że filtr nadaje się do wymiany?

Tak, to pytanie nasuwa się od razu. Tutaj odpowiedź nie jest oczywista, ponieważ dwie osoby oceniające poziom zabrudzenia filtra, mogą dojść do różnych wniosków, jedna może stwierdzić, że już czas na wymianę, a druga, że jeszcze spokojnie można go eksploatować. Z pomocą przychodzą nam producenci, którzy w swoich jednostkach zamontowali wskaźnik zabrudzenia filtrów, więc kiedy filtry w rekuperatorze będą wymagały wymiany, zostaniemy o tym poinformowani. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że przegapimy właściwy moment, albo zbyt wczesnej wymiany, kiedy jeszcze filtry są stosunkowo czyste. Rekuperatory, w których zastosowane zostały wskaźniki zabrudzenia filtrów, znajdują się w naszym sklepie rekuper.pl/sklep

Dlaczego wymieniać filtry?

Są dwa powody, dlaczego należy wymieniać filtry w centrali wentylacyjnej:

  1. Jakość powietrza czerpanego do pomieszczeń – Jeśli chcemy mieć czyste i świeże powietrze w domu, musimy zadbać o filtry w centrali wentylacyjnej
  2. Sprawność i bezawaryjność – zabrudzone filtry ograniczają sprawność rekuperatora, oraz mogą doprowadzić do jego awarii.

Wycena Rekuperacji

Planujesz inwestycję w rekuperację i chcesz dowiedzieć się ile to będzie kosztować? Nie ma problemu! Wybierz jedną z opcji i poznaj koszty.

Poznasz cenę w ciągu kilku chwil. Wprowadzisz informacje o swoim budynku i od razu poznasz szacowaną cenę.

Prześlij nam projekt swojego budynku, opisz nam swoje wymagania, a nasz doradca w ciągu 24 godzin(w dni robocze), przedstawi Ci kalkulację.

ciasteczko

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie między innymi do celów statystycznych. Przejdź do naszej polityki prywatności aby dowiedzieć się więcej. Polityka prywatności