/
/
Ile kosztuje Rekuperacja?

Ile kosztuje Rekuperacja?

ile kosztuje wentylacja mechaniczna
Rekuper
Rekuper

Systemy rekuperacji - wentylacji mechanicznej

Cena rekuperacji – wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Koszt rekuperacji uzależniony jest przede wszystkim od wielkości budynku w którym mamy zamiar umieścić instalację, istotną rolę odgrywa też ilość pięter. Cena będzie inna dla budynku parterowego z powierzchnią użytkową 120m2, niż w budynku piętrowym o powierzchni 180m2.

1. Cena Rekuperatora

Na cenę rekuperacji składają się 4 rzeczy, a pierwszą z nich jest centrala. W zależności od producenta centrali i od jej produktywności, cena będzie się różnić. Powiedzmy, że dla standardowego budynku o powierzchni 100m2, będzie to koszt około 9 000 zł.

2. Cena instalacji do rekuperacji

Kolejna rzecz, którą trzeba wziąć pod uwagę w kalkulacji ceny wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, to oporządzenie potrzebne do rozprowadzenia strumieni powietrza po budynku. W skład tego wchodzą między innymi rozdzielacze, przewody wentylacyjne, uszczelki, skrzynki rozprężne. W przybliżeniu można powiedzieć, że jest to kosz równy połowie wartości centrali wentylacyjnej, w tym przypadku około 4 500 zł.

3. Montaż wentylacji mechanicznej – darmowy?

Trzeci element składający się na koszt rekuperacji to montaż. Tylko czy, aby na pewno musimy zatrudniać firmę, która specjalizuje się w montażu rekuperacji, a może powinniśmy to zrobić sami?

Polecamy samodzielnie instalować wentylacje mechaniczną, ponieważ jest to niesamowicie proste, kiedy posiadamy rysunek techniczny do montażu, nie ma w tym nic trudnego. Jeśli zrobimy to sami, instalacja jest darmowa, jeśli zatrudnimy do tego firmę specjalizującą się w montowaniu systemów wentylacji mechanicznej, zapłacimy dodatkowe kilka tysięcy zł.
Więcej o montażu przeczytasz w tym poradniku.

4. Projekt rekuperacji

Ostatnia rzecz – a może i pierwsza, jeśli weźmiemy pod uwagę kolejność, w której będziemy dokonywać zakupu – to projekt wentylacji mechanicznej. W tym przypadku nie powinniśmy zdawać się na swoje umiejętności, bo od tego zależy, czy instalowany przez nas system będzie spełniać zakładaną funkcję. W tym przypadku musimy liczyć się z kosztem około 300 zł. Jednak niektórzy sprzedawcy oferują darmowy projekt, w przypadku jeśli dokonamy później zakupu w ich sklepie. Tak też jest TUTAJ

Łączna cena rekuperacji

Biorąc pod uwagę te cztery wymienione rzeczy, czyli rekuperator, oporządzenie, montaż i projekt. Posiadając budynek o wielkości 100m2, musimy liczyć się z kosztem około 15 000 zł.

Jeśli chcesz poznać przybliżoną szybką wycenę, z zestawieniem materiałowym, oraz bilansem powietrza, przygotowaną przez eksperta, zapraszamy do naszej szybkiej wyceny

Wycena Rekuperacji

Planujesz inwestycję w rekuperację i chcesz dowiedzieć się ile to będzie kosztować? Nie ma problemu! Wybierz jedną z opcji i poznaj koszty.

Poznasz cenę w ciągu kilku chwil. Wprowadzisz informacje o swoim budynku i od razu poznasz szacowaną cenę.

Prześlij nam projekt swojego budynku, opisz nam swoje wymagania, a nasz doradca w ciągu 24 godzin(w dni robocze), przedstawi Ci kalkulację.

ciasteczko

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie między innymi do celów statystycznych. Przejdź do naszej polityki prywatności aby dowiedzieć się więcej. Polityka prywatności