/
/
Dofinansowanie na Rekuperacje – Program Czyste Powietrze

Dofinansowanie na Rekuperacje – Program Czyste Powietrze

program czyste powietrze
Rekuper
Rekuper

Systemy rekuperacji - wentylacji mechanicznej

Dofinansowanie na wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła i jego cel.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Zgodnie z zasadami programu można ubiegać się o dofinansowanie na rekuperację – wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Beneficjenci programu mogą ubiegać się o dofinansowanie na poziomie podstawowym i poziomie podwyższonym.

2 Poziomy dofinansowania

  1. Poziom podstawowy, czyli 30% dofinansowania, a maksymalnie 5 000 zł – przysługuje osobom posiadającym roczny dochód nieprzekraczający 100 tys. zł rocznie, czyli średnio 8 333 zł. miesięcznie.
  2. Poziom podwyższony, dofinansowanie 60%, o maksymalnej wartości nieprzekraczającej 10 000 zł – dotyczy osób, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty:
    -1400 zł netto w gospodarstwie wieloosobowym,
    -1960 zł netto w gospodarstwie jednoosobowym.

To warto wiedzieć o dofinansowaniu

Dofinansowanie na rekuperację można otrzymać na projekty jeszcze nierozpoczęte, w trakcie realizacji, bądź już ukończone. Jednak w każdym z tych przypadków, a szczególnie w tym ostatnim, należy pamiętać, że będzie można uwzględnić tylko koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Pamiętajmy też o tym, że realizacje projektu związanego z tym dofinansowaniem należy ukończyć nie później niż 30 miesięcy od daty złożenia wniosku.

Jak złożyć wniosek?

Nowa wersja wniosku przygotowana została w oparciu o zastrzeżenia zgłaszane do jego poprzedniej wersji. Uproszczony został wniosek aplikującego o środki finansowe, przez co potencjalny beneficjent poświęci mniej czasu na jego wypełnienie. Zrezygnowano z konieczności podawania we wniosku informacji technicznych, których uzupełnianie sprawiało wnioskodawcom problemy na etapie jego wypełniania. Zrezygnowano także z konieczności zbierania dokumentów dot. wysokości dochodów, a zamiast dołączania dokumentów wystarczy złożenie oświadczeń.

Wniosek można składać pod tym adresem internetowym https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze

Wymagania techniczne centrali do programu Czyste Powietrze

Aby uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze, centrala wentylacyjna, która zostanie przez nas wybrana musi spełnić kilka kryteriów:

  • graniczna sprawność temperaturowa odzysku ciepła dla centrali wentylacyjnej musi być nie mniejsza niż 85% (dla precyzyjnie określonego punktu pomiarowego),
  • wartość współczynnika nakładu energii elektrycznej musi wynosić maksymalnie 0,50 Wh/m3,
  • rekuperator musi być wyposażony w automatykę pozwalającą na dostosowanie wydajności do aktualnych potrzeb.
  • urządzenie musi być fabrycznie nowe, dopuszczone do obrotu handlowego (np. posiadać oznaczenie „CE”), posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim, a producent musi przedstawić pisemną gwarancję w zakresie spełnienia powyższych kryteriów.

Jaki rekuperator wybrać, aby otrzymać dofinansowanie?

Wybierając rekuperator powinniśmy upewnić się, czy zakwalifikuje się do programu. Godne polecenia w tym przypadku są rekuperatory producenta PRODMAX, każdy z nich spełnia wymagane warunki i kwalifikuje się do programu Czyste Powietrze.

Wycena Rekuperacji

Planujesz inwestycję w rekuperację i chcesz dowiedzieć się ile to będzie kosztować? Nie ma problemu! Wybierz jedną z opcji i poznaj koszty.

Poznasz cenę w ciągu kilku chwil. Wprowadzisz informacje o swoim budynku i od razu poznasz szacowaną cenę.

Prześlij nam projekt swojego budynku, opisz nam swoje wymagania, a nasz doradca w ciągu 24 godzin(w dni robocze), przedstawi Ci kalkulację.

ciasteczko

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie między innymi do celów statystycznych. Przejdź do naszej polityki prywatności aby dowiedzieć się więcej. Polityka prywatności