/
/
Czy rekuperacja jest głośna?

Czy rekuperacja jest głośna?

hałas
Rekuper
Rekuper

Systemy rekuperacji - wentylacji mechanicznej

Rekuperacja, a hałas?

Nie podlega wątpliwości, że zastanawiając się nad wentylacją mechaniczną zadamy sobie pytanie – Czy rekuperacja będzie hałasować i zakłócać ciszę? – Co mogłoby stać się uciążliwe.

Dobry rekuperator, właściwie dobrany i podłączony, nie hałasuje!

Najważniejsza w doborze rekuperatora jest jego produktywność, czyli ile jest w stanie wymienić powietrza. Należy pamiętać, że centrala powinna pracować przez ponad 95% swojego czasu na pierwszym z 3 biegów, w tym czasie, tak samo jak na biegu drugim, jej praca powinna być niesłyszalna. Tylko na biegu 3, który służy do wietrzenia mieszkania w krótkim czasie, będziemy mogli usłyszeć pracę maszyny.

Tak samo jak i sama centrala wentylacyjna nie hałasuje, tak samo tego hałasu nie usłyszymy w pomieszczeniach w których zamontowano anemostaty. Więc nie musimy się martwić, że usłyszymy hałas np. w sypialni, kiedy udamy się na wypoczynek. Pamiętajmy o tym, że na ten efekt, składa się również właściwe zaprojektowanie i zamontowanie systemu rekuperacji w naszym budynku, dlatego korzystajmy z tych usług świadczonych tylko przez profesjonalistów.

Należy tutaj podkreślić, że odpowiadając na pytanie – Czy wentylacja mechaniczna jest głośna? – odpowiadamy na przykładzie rekuperatorów firmy PRODMAX (zobacz w sklepie) w których zastosowane zostały najwyższej jakości wentylatory, umożliwiające tak cichą i wydajną pracę. W przypadku central wentylacyjnych innych producentów ich praca może być głośniejsza.

Wycena Rekuperacji

Planujesz inwestycję w rekuperację i chcesz dowiedzieć się ile to będzie kosztować? Nie ma problemu! Wybierz jedną z opcji i poznaj koszty.

Poznasz cenę w ciągu kilku chwil. Wprowadzisz informacje o swoim budynku i od razu poznasz szacowaną cenę.

Prześlij nam projekt swojego budynku, opisz nam swoje wymagania, a nasz doradca w ciągu 24 godzin(w dni robocze), przedstawi Ci kalkulację.

ciasteczko

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie między innymi do celów statystycznych. Przejdź do naszej polityki prywatności aby dowiedzieć się więcej. Polityka prywatności